Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde můžete nechat Petrovi vzkaz a svou e-mailovou adresu a on vám jistě rád odpoví
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Evžen Oněgin

(Honza Krčmář, 31. 10. 2011 12:39)

Dobrý den, Petře.
Viděl jsem Vaši inscenaci Evžena Oněgina na malé scéně v divadle Pod Palmovkou, což byl famózní komorní zážitek. Naprosto mě odboural ten klavírní leitmotiv, kterým hru provázíte. Lze tuto skladbu někde poslechnout? Rád bych si tu melodii připomněl.
Díky, Honza.
janexter@gmail.com

Faust a Markétka

(Kačka, 10. 10. 2011 17:23)

Dobrý den,
nedá mi to a musím se Vás ne něco zeptat. Se třídou jsme navštívili představení Faust a Markétka, a musím Vám říct, že Vás obdivuji, všem jste ukázal neobyčejný herecký talent. Co mě ale zajímá je to, jak jste reagoval, když jste zjistil, že budete hrát tuto roli, jestli jste byl rád a jestli se Vám do toho chtělo, protože ne každý herec by asi zvládl zahrát toto představení, zvláště když v něm není nouze o scény, kdy Mefistofeles doslova "svádí" Fausta. Sice nevíme, co se Vám honí v hlavě, ale navenek jsme shlédli dokonale profesionální přístup ;) S pozdravem a přáním dalších úspěchů
Kačka

Re: Faust a Markétka

(Petr Mikeska, 11. 10. 2011 19:32)

Dobrý večer, Kačko:-)
Děkuju Vám za zprávu, těší mě dvojnásob, že je reakcí na dopolední představení plné mladých lidí, kteří se obyčejně projevují během této inscenace velmi kultivovaně a nadějuplně, že se stanou budoucími přiznivci divadla a diváky.
Role Mefistofela patří mezi tzv. životní role. Celé dílo Faust patří k základním kamenům evropské a světové kultury a filosofie. Obsazení mou osobou bylo tedy pro mě v první řadě čest a výzva se s touto rolí utkat a třeba objevit i další možný přístup k ní. Naše interpretace pracuje s faktem, že Faust a Mefistofeles jsou jedním člověkem. Mefista máme každy z nás, je to to naše horší já, které ale někdy může být velice vábivé. A Mefistofeles skutečně svádí Fausta na cestu do černých zákoutí jeho duše, protože pouze tak může tento souboj vyhrát. A vyhrává.
Těším se na Vaši další návštěvu a zachovejte nám, v této době pro divadlo nelehké, přízeň.
Petr Mikeska

Inscenace Miláček

(Mirek, 19. 8. 2011 13:14)

Dobrý den, měl bych na vás prosbu týkající se inscenace Miláček. Byl byste tak laskav a ozval se mi, konkrétní věc bych objasnil až přímo v mailu. Předem děkuji za případnou odpověď. urubekm@centrum.cz

For Petr M.

(Eliška, 5. 4. 2011 17:35)

Dobrý den,
působíte v létě ještě jako delegát, nebo spíše jestli letos někde budete dělat delegáta?
Předem děkuji za odpověď.
Přeji krásný den :)

Re: For Petr M.

(Petr Mikeska, 6. 4. 2011 13:34)

Dobrý den, děkuju za dotaz. Neplánuju letos pracovat jako delegát a průvodce. Hezký den.
PM

Nadšení

(Barbora, 18. 12. 2010 19:27)

Dobrý večer, pane Petře.
Dne 16.12. jsem byla (s akcí školy) v divadle v Mladé Boleslavy na drama Faust a Markétka, moc se mi to líbilo. Obdivuji vás divadelníky, že si zapamatujete takové texty... Škoda, že to třeba není zfilmované, avšak, živé divadlo je živé divadlo. :)

Thassos

(janicka.bimova@seznam.cz, 11. 11. 2010 15:48)

Dobrý den Petře,nejdříve Vás chci co nejsrdečněji pozdravit jako další člověk,který si zamiloval ŘECKO.Měla jsem štěstí Vás potkat při mém pobytu na ostrově Thassos.Byla jsem spolu s vnučkou ubytována ve studiích Elena u Eleni a Mici.Při posledním pobytu na ostrově jsem opět tyto dvě neskutečně milé a srdečné dámy navštívila.Můj pobyt u nich mi zpříjemnily Vaše krásné řecké písně.Tímto bych Vás ráda poprosila o zaslání Vašeho CD,pokud je to jenom trochu možné.Obdivuji Vás,Vaše znalosti o ŘECKU,jak perfektně ovládáte řečtinu,ale i starořečtinu,řecký tanec .Přeji Vám,aby se Vám v žitotě dostávalo tolik radosti ,kolik Vy ji dáváte druhým. Jana

Hypotetický dotaz

(Betlém, klub pro děti a rodinu, 23. 7. 2010 13:51)

Chtěla bych se zeptat, zda byste nemoderoval (někdy, jednou) festival Lochovické kejkle. Jedná se o festival historický a fantasy a já nevím, zda vám toto zaměření sedí nebo něco říká. Dalším problémem je, že se jedná o benefiční akci na podporu Betléma, což je projekt Farní charity Beroun. Takže za moderování vám zaplatíme leda cestovné a zajistíme občerstvení. Chápu, že se již charitativně angažujete, takže si asi nějakou další podobnou aktivitu dovolit nemůžete. Kdyby fungoval web, můžete se o festivalu dozvědět více na www.kejkle.eu, ale jsou tam nějaké problémy. Na fotky z akce se dá podívat na dolamroth.ic.cz v sekci Obrazem - Lochovické kejkle 2010, 2009... Další festival bude (pokud se ho dobrovolníkům podaří zorganizovat) až v červnu 2011, takže je to opravdu jen hypotetický dotaz.
Nevím, kam zde napsat email: lochovicekejkle@seznam.cz
Za Betlém dobrovolnice Barbora

Poděkování

(Mirka, 22. 7. 2010 8:49)

Dobrý den. Chtěla bych Vám za nás všechny co jsme byli spolu ( D+M+M+B+K+D) na dovolené v hotelu Elektra ve Stavrosu na dovolené v termínu 11/7-18/7 2010 moc poděkovat. Váš přístup je vyjímečný a v roli delegáta jste opravdu úžasný! Jiní delegáti by se od Vás mohli přiučit slušnému chování a super přístupu!!! Moc děkujeme za nádherný týden strávený v Řecku!!! Mirka a spol.
P.S. Jsme překvapeni kdo vlastně jste!! Ale moc mile. Škoda, že jsme si neudělali foto :( ... Snad příště :))

poděkování

(Lenka Černá, 17. 7. 2010 23:38)

Petře, děkuji za příjemný pobyt v Řecku a jsem moc ráda, že jsem Vás mohla poznat. Přeji, ať jde práce dobře a spousty úspěšných divadelních představení. Lenka

pro Petru i pro Petra

(Ilona K., 20. 6. 2010 21:19)

Je jasné, že takovou kritiku píše další zhrzená nebo odmítnutá dívka, která si myslí, že si z ní každý sedne na zadek. Petr Mikeska je prostě takový jaký je, dobrý herec a režisér a jako člověk taky moc fajn. Vím o čem mluvím. A vy milá paní nebo slečno,si hledejte ve svém okolí jiného chlapce nebo muže a necpěte se do uměleckých vod. A mimochodem,nepíše se "měl by jste",ale byste. S pozdravem Ilona. Pěkné prázdniny všem hercům boleslavského divadla.

Odpověď Petře

(Petr Mikeska, 19. 6. 2010 17:43)

Milá Petro,
nejsem si jist, že jsme se spolu "osobně seznámili", jak píšete. Alespoň si na to nepamatuju. Což možná bude jádro pudla. Tedy toho Vašeho.Blahopřeji Vám, že se mnou nemusíte pracovat. Hezké prázdniny.
Petr Mikeska

Namyšlený

(Petra, 19. 6. 2010 13:28)

Po osobním seznámení s Petrem jsem na něj změnila názor. Petr je sice dobrý herec a režisér, ale jako člověk je obyčejný rozmazlený, namyšlený fracek, který by zasloužil sundat kalhoty a dostat na zadek. Většího egoistu jsem za celý život nepotkala. Lituji lidi co s vámi musí pracovat. Měl by jste se nad sebou zamyslet!!!

Vážně

(Ema, 11. 6. 2010 14:32)

Na těch fotkách opravdu vypadá smutně. Jen na jedné se usmívá tak, jako dřív. Těch vlasů je škoda, ale vlasy nejsou všechno... zase narostou.

Malované písničky

(Manager, 27. 4. 2010 9:25)

Dobrý den, ano Malované písničky se stále hrají, poku d byste měla zájem obraťte se prosím přímo na adresu Novotny63.Jiri@seznam.cz a můžeme představení domluvit. Máme i novou pohádku Budulínek Mandelinka. Zdraví J. Novotný

Malované písničky

(Hana Kvasničková, 27. 4. 2010 8:40)

Dobrý den, ráda bych si zeptala, jestli ještě hrajete představení Malované písničky a pokud ano, jestli je možné si představení objednat. Kdysi jste hráli pro naši místní MŠ a bylo to nádherné.
Děkuji a zdravím

Odpověď Lucii

(Petr Mikeska, 25. 4. 2010 10:05)

Dobrý den, Lucie, mohu Vás ubezpečit, že jsem zcela zdráv a nikdy mi nebylo lépe. Vám bohužel nezbývá než přijmout jako fakt, že Georges Duroy je ostříhaný mladík, jehož BMI index je v největší rovnováze, jaké lze dosáhnout.:-). Petr Mikeska

Miláček

(Lucie, 24. 4. 2010 12:20)

Dobrý den Petře, byl jsem včera již podruhé na Miláčkovi, naposledy někdy přibližně před rokem. Představení se mi moc líbilo, ale k mému nemilému úžasu jste se nějak moc od té doby změnil, to už není ten George Duroy, který by tak ženy lákal. Stala se z něj troska, pohublý mladík s ostříhanými vlasy. Kde je ten původní? Nejste náhodou nemocen nebo snad toto vše děláte úmyslně. Vůbec Vám to nesluší. Dělejte se sebou něco. Za chvíli nebudete na jevišti ani vidět. Zdraví Vás Lucie

Divadlo

(Ivča, 5. 4. 2010 18:08)

Dobrý den,ještě jsem se chtěla zeptat do kdy je divadelní sezóna a také jestli jedete letos opět do Stavrosu.
Děkuji za odpověď
e-mail: kiwi.cih@seznam.cz 

 

PortrétPoslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>